20. března 2012

Sex za 500,-? I to nabízí česká mládež na internetu!

Konečně jsme se dočkali dalšího videa v českém jazyce, které skvěle přibližuje dětem i dospělým rizika komunikace přes informační a komunikační technologie.
 
Pozornost, která je v současné době věnována negativním jevům jako je kyberšikana nebo třeba kybergrooming, je často označována za hysterii.

Nové video Seznam se bezpečně 2 z dílny Seznam.cz je jasným důkazem pro všechny pochybovače, že je třeba děti i dospělé s riziky spojenými s informačními a komunikačními technologiemi seznamovat!


Kromě konkrétních případů, které jsou doplněné o svědectví zúčastněných, hlavně obětí, popisuje video nové praktiky a metody, které dnes útočníci používají.

To, že na internetu existují uživatelé, kteří děti nahánějí, není žádná nová informace. Útočníci nečekají před školou a složitě děti nestopují, ale surfují na internetu a jednoduše si je vyhledávají. Stačí jim informace, které děti samy zveřejní.

Smutné ale je, co jsou schopné děti pro peníze udělat a na kolik se opravdu cení. Poslat nahou fotku za 500,- není pro mnoho holek a kluků problém. Ve videu se setkáváme i se svědectvím dívky, která souhlasila se sexem za 500,- se slovy, že jí částka stačí.

Jak je možné, že děti s takovými návrhy souhlasí a dokonce se samy nabízejí? Kde je problém a proč s tím nikdo nic nedělá?

Nezbývá nám doufat, že video Seznam.cz aspoň některé z nich od jejich chování odradí.