17. února 2012

Přednášky v Havlíčkově Brodě

Kromě rozdávání letáků jsme si ku příležitosti oslav Dne bezpečnějšího internetu jsme nerozdávaly pouze letáky na třebíčském Karlově náměstí, ale také jsme vyrazily do Havlíčkova Brodu prezentovat preventivní program na Obchodní akademii a Hotelovou školu Havlíčkův Brod.

Foto: Tereza a Monika
Programu se zúčastnilo celkem asi 90 studentů studijních i učebních oborů. Prezentace probíhala spíše formou přednášky a studenti se vzhledem ke svému věku příliš nezapojovali. Vyslechli si informace o kyberšikaně a jejích projevech, kybergroomingu a dalších jevech, které by je při užívání internetu a jiných informačních a komunikačních technologií mohli ohrožovat.

Občas bylo trošku těžké je zaujmout, protože se v dané oblasti samozřejmě přirozeně pohybují a na rozdíl od žáků základních škol mnoho věcí znají z vlastní zkušenosti. Proto jsme se spíše zaměřily na problematiku kybergroomingu, se kterým mají dokonce někteří žáci školy nemilé zkušenosti. 

Foto: Tereza a Monika
Prezentaci jsme zakončily informacemi o způsobech, jak se problémům vyhnout popř. je řešit, pokud nastanou. Přidaly jsme také odkaz na Horkou linku, kterou většinou studenti příliš neznali.

Návštěvu havlíčkobrodské střední školy hodnotíme kladně. Byla to trošku jiná zkušenost, se kterou jsme se ještě příliš nesetkaly. Musely jsme přednášené informace přizpůsobit staršímu publiku.

Další plány? V průběhu příštího týdne máme naplánované prezentace v několika třídách našeho gymnázia.