11. února 2012

Náš Safer Internet Day

Na letošní Den bezpečnějšího internetu, který se po celém světě slavil 7. února jsme si připravily speciální akci. Rozhodly jsme se informace šířit trochu jiným způsobem než doposud.

Foto: Tereza a Monika
V úterý 7. února jsme vyrazily na třebíčské Karlovo náměstí s pěkným balíkem letáků o kyberšikaně, které jsme rozdávaly lidem. Bohužel jsme se v úterý ale dostaly na náměstí celkem pozdě, až kolem půl páté. V mrazivém odpoledni se příliš lidí po náměstí neprocházelo a tak jsme se rozhodly svou akci ještě jednou zopakovat v pátek 10. února. Tentokrát jsme se na náměstí vydaly šířit osvětu o něco dříve, už kolem druhé hodiny.

Vybíraly jsme si spíše rodiče s dětmi, popř. studenty, kteří se pravděpodobně s problematikou bezpečnějšího internetu spíše setkávají. Někteří se k rozdávání stavěli odmítavě a mlčky nás minuli, jiní si leták se zájmem vzali a okamžitě se dali do jeho čtení. Skupinka studentek dokonce nabídla, že může pár letáků rozšířit na svém internátě.

Celkově hodnotíme akci jako úspěšnou. Podařilo se nám rozdat asi 150 letáků. Možná právě v souvislosti s rozdáváním letáku, jsme včera zaznamenaly trochu vyšší návštěvnost našich stránek.

Jak naše akce probíhala, si můžete připomenout ve fotogalerii.

Safer Internet Day