26. ledna 2012

Den bezpečnějšího internetu

Blíží se nám únor a s ním i Den bezpečnějšího internetu! Co takhle uspořádat nějakou akci. Co máš v plánu ty a tví kamarádi?

Den bezpečnějšího internetu letos připadá na úterý 7. února. Tento den si připomínají lidé ve více než 70 zemích. Co je jeho cílem? Především upozornit na problémy a rizika, se kterými se můžou mladí uživatelé internetu a jiných informačních a komunikačních technologií setkat, a podpořit jejich zodpovědnější užívání. 

Tématem letošního dne bezpečnějšího internetu je překonávání věkových rozdílů mezi jednotlivými generacemi a jejich společné kroky ke zlepšení bezpečnosti na síti. Mezinárodní organizace INSAFE, která  pořádání Dne bezpečnějšího internetu iniciuje, připojuje heslo: "Objevujte digitální svět spolu...bezpečně.".

Stejně jako v minulých letech se po celé republice plánují různé aktivity, které by tento "svátek" podpořily. Zapojit se můžeš i ty. Uspořádej s kamarády nějakou akci a podpoř oslavy Dne bezpečnějšího internetu. Vše pečlivě zdokumentuj a pošli na e-mail Národního centra bezpečnějšího internetu. Tvá aktivita může být zařazena do slosování o hodnotné ceny, tak nepropásni svou šanci.

Více informací se můžeš dočíst na stránkách Národního centra bezpečnějšího internetu.