3. července 2011

Centrum bezpečnosti pro rodiče a děti

Ochrana na internetu je velmi důležitá. Mnohé společnosti nabízí různé ochranné nástroje, která mohou bezpečnosti zajistit. Dnes se podíváme na Centrum bezpečnosti pro rodiče a děti Google.

Foto: Google.com
Centrum bezpečnosti pro rodiče a děti je dostupné komukoliv, kdo si ho na internetu vyhledá - http://www.google.cz/familysafety/. Cílem centra je poskytování účinných nástrojů rodičům a učitelům, které jim umožní regulovat aktivitu dětí na internetu a vybírat pro děti vhodný obsah. Dále nabízet rodičům tipy, které se týkají bezpečnosti prohlížení internetového obsahu. Posledním bodem je spolupráce s dalšími organizacemi, které se specializují na ochranu mladistvých. Jedním z partnerů projektu je Národní centrum bezpečnějšího internetu.

Bezpečné vyhledávání Google
Užití nástroje umožňuje rodičům filtrovat stránky, které se dětem při filtrování nabídnou. Pokud je nástroj nastaven, nemůže se dítěti ve výsledcích vyhledávání zobrazit žádný závadný obsah, např. stránky se sexuálním obsahem. Nástroj nabízí dvě možnosti filtrování - mírné a přísné. Mírné odstraní závadné obrázky, přísné obrázky i text.
Foto: Google.com
A jak rodič pozná, že si jeho vynalézavý potomek nastavení nezměnil? V záhlaví vyhledávače musí být zobrazeny barevní kuličky, které značí, že je nastaveno bezpečné vyhledávání Google.
Foto: Google.com
Stejné nastavení lze využít i v prohlížečích na mobilních telefonech.