10. června 2011

Aktuality

V posledním týdnu jsme měly opravdu bohatý program. Co se všechno dělo? 

Image
Foto: Saferinternet.cz
V úterý 7. června jsme se účastnily konference pořádané Ústavně-právním výborem Senátu Parlamentu ČR. Témata konference bylo "Prevence internetové kriminality a děti: technologie, edukace, legislativa". Stručně jsme v 10 minutách popsaly, čím se zabýváme. Dále jsme dostaly prostor vyjádřit se k určitým tématům v rámci Mládežnického panelu, který trval 40 minut. Mohly jsme zde vyjádřit své vlastní názory k dané problematice.

Na konferenci byl dokonce přítomen i štáb České televize. Reportáž z akce jste mohli vidět v sobotních Zprávičkách v rubrice Zpětné zrcátko, která informuje diváky o akcích, které za poslední týden proběhly. Pokud jste ji propásli, nic se neděje. Reportáž najdete zde (Zprávičky - Zpětné zrcátko, 11. června 2011).

V souvislosti s konferencí se na stránkách Národního centra bezpečnějšího internetu objevila informace i o naší aktivitě. Pokud si chcete přečíst více, klikněte zde. Na webových stránkách Národního centra bezpečnějšího internetu by se brzy měla objevit i prezentace, kterou jsme na konferenci představily. Více informací o konferencí a dalších akcích najdete zde.

Ve čtvrtek 9. června jsme s programem navštívily deváťáky ze ZŠ Březník. Programu se účastnilo 15 žáků. Do Březníka nás doprovodila i naše patronka Jana Matějková, která měla pro děti připravený další dopolední program.

10. června jsme odjely na celostátní kolo SOČ (= Středoškolská odborná činnost), kde jsme svou práci obhajovaly a bojovaly o co nejlepší umístění v oboru č. 14: Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času. Výsledky byly oficiálně oznámeny v neděli 12. června 2011.

Naše práce se umístila na 1. místě. Zvítězily jsme tak v nejžádanějším oboru (v letošním roce do něj bylo přihlášeno více než 120 prací). V celostátním kole byla konkurence opravdu vysoká. Účastnilo se ho 16 prací, které zvítězily v krajských kolech.

Naše poděkování patří našim rodičům, paní Janě Matějkové, paní učitelce Haně Doležalové, našim spolužákům, učitelům, kteří náš projekt podpořili, dětem, které se ho aktivně účastnily, a  v neposlední řadě i vám, uživatelům našich stránek:)

Se svou prací rozhodně nekončíme. Už nyní plánujeme akce, které chceme zrealizovat v příštím školním roce. Máš nějaký zajímavý návrh? Pošli nám ho!