4. května 2011

Webové prohlížeče určené dětem

Další článek, který se týká tématu bezpečnějšího používání internetu dětmi, je zaměřen na speciální webové prohlížeče, jejichž účelem je poskytovat i těm nejmladším uživatelům co nejlepší ochranu před závadným obsahem. Na některé z nich se podíváme blíže.

Kidzui
Tento prohlížeč pracuje v anglickém jazyce a jeho základní verzi si můžete bezplatně stáhnout ze stránek www.kidzui.com.
zdroj: Download.cnet.com
My Kids Browser
Tento prohlížeč umožňuje zavedení různých povolení a zákazů (tisku stránky, navštěvování určitých adres atp.). Je nabízen v trial verzi na stránkách www.mykidsbrowser.com.
zdroj: Softsia.com
KidSplorer
Výhodou tohoto programu je, že umožňuje rodičům nastavit např. čas, který děti mohou trávit na internetu apod. Prohlížeč je rovněž v AJ, je možné ze stránek www.devicode.com stáhnout jeho trial verzi.
zdroj: Qweas.com
KidRocket
Tato aplikace zprostředkovává přístup pouze ke stránkám, které jsou přednastaveny, všechny ostatní stránky jsou blokovány. Je možné stáhnout ji bezplatně z www.kidrocket.com.
zdroj: Downloadsoftwarestore.com
Kids Playground Web Browser
Tento prohlížeč si rovněž můžete stáhnou zdarma z internetu. Nabízí např. možnost hraní speciálních her.
zdroj: Sosej.cz
Kids Web Menu
Poslední z představovaných programů je určen i nejmenším uživatelům. Skýtá např. možnost blokování stránek s nevhodným obsahem. Tento prohlížeč je dostupný zdarma.
zdroj: I34.tinypic.com


zdroj: brožura Patron bezpečného netu (r. 2010, Ministerstvo vnitra)