29. května 2011

Stránky určené těm nejmladším

Je ti kolem 6 let a začínáš internet používat? Tyhle stránky tě rozhodně budou bavit! Představujeme ti stránky: JOJO planeta, Webík a Dětský web.

JOJO planeta je stránka, na které mohou i ti nejmladší najít spoustu her a zábavy. Stránka přímo souvisí s bonbony JOJO. Za body z obalů si zde můžeš vybrat dárky z JOJO nabídky.

Na stránce jsou hry, které si můžeš zahrát bez přihlášení. Pokud se však zaregistruješ a založíš si zde účet, budeš mít přístup ke všem hrám. Kromě jiného si můžeš stáhnout a vytisknout i různé omalovánky, přečíst zajímavosti v JOJOvinách, vyrábět výrobky podle návodů atd.

Celou stránkou tě provede žlutooranžová postavička, kterou vidíš dole na obrázku vlevo. Panáček ti poradí, co kde najdeš. Kliknutím na jednotlivé kontinenty na obrázku se ti otevře stránka plná her. 
Foto: JOJO planeta
Webík
Stránky Českého rozhlasu určené těm nejmladším jsou dalším doporučeným webem. Na Webíku najdeš spoustu pohádek k přečtení i poslechu. Můžeš si zde dokonce vyhledat záznamy vysílání, která jsou určená dětem. A jaké pořady to jsou? Hajaja, Nedělní pohádka, Periskop a Děti vám to řeknou. Chceš si zasoutěžit? Lušti sudoku o ceny. Zajímáš se o historii? Poslechni si starší díly pořadu Toulky českou minulostí.
Foto: Webík
Máš rád pohádky? Chceš si poslechnout pohádkové novinky? Navštiv web Pohádky pro zlobílky a poslechni si zbrusu nové pohádky, které určitě ještě neznáš. Chceš pustit pohádku mladšímu bráškovi nebo sestřičce? Není problém. Pohádky jsou namluvené, takže si je může poslechnout kdokoliv. 
Foto: Webík
Dětský web
Na téhle stránce najdeš taky spoustu zajímavých věcí. Hry, spoustu omalovánek, které si můžeš vytisknout a vybarvit s kamarády a co víc? Nechceš se pořád koukat na Pokémony a další cizí pohádky? V rubrice Videopohádky najdeš spoustu videí se svými oblíbenými pohádkami. Najdeš tam třeba Hurvínka, Boba a Bobka, Pata a Mata, Žofku, Macha, Šebestovou a Jonatána, Krakonoše nebo Maxipsa Fíka. Kromě českých pohádek jsou zde také některé zahraniční dětské seriály, např. Jen počkej zajíci, Noddy nebo Bořek  Stavitel.
Foto: Dětský web