27. května 2011

Poradna E-bezpečí pro oblast rizikového chování na internetu

Stalo se ti na internetu něco nepříjemného a ty si nevíš rady? Představujeme ti další možnost, jak můžeš své problémy řešit. Kontaktuj odborníky ze specializované internetové poradny.

Foto: www.napisnam.cz
Internetová poradna www.napisnam.cz je specializovaná poradna, která se zabývá oblastí rizikového chování na internetu. Jak říká vedoucí poradny Mgr. Kamil Kopecký, poradna je využívána čím dál více. Počet případů se za poslední měsíce násobí. 

Pracovník poradny dr. Vojtěch Bednář zdůrazňuje, že hranice mezi virtuálním a reálným světem je tenká. Pracovníci poradny se setkávají s novými projevy kyberšikany a rizikového chování, např. šíření dětské pornografie přes herní online servery za virtuální peníze, které si následně uživatelé mění za pravé české koruny. 

Poradenský tým poskytuje tzv. první pomoc v oblasti informačních a komunikačních technologií. Pomáhá uživatelům charakterizovat typ problému, zvládnout ho a rozumně ho vyřešit. Spolupracuje také s Policií ČR, kam po dohodě s klientem může případy ohlásit. Jeho další službou je zajišťování blokace různých www stránek.

Zdroj: www.e-bezpeci.czwww.e-bezpeci.cz (po kliknutí na odkaz se zobrazí přímo článek, ze kterého byly informace čerpány)