26. května 2011

Planking

"Internetový fenomén lidských prken"
"Planking: Nevinná zábava nebo hazard se životem?"
I takto zní titulky novinových článků, které se zabývají velice aktuálním tématem - planking. O co se vlastně jedná? Proč je tak nebezpečný? Co se může vyznavačům tohoto druhu "zábavy" stát?

Termín planking pochází z anglického slovo plank, což znamená prkno. Jedná se o určitý druh adrenalinové "zábavy". Princip spočívá v tom, že se položíte ve vodorovné poloze obličejem dolů na nějaké zajímavé nebo lépe řečeno nebezpečné místo (např. zábradlí balkónu, komín, žebřík atd.) a necháte se při tom vyfotit. Fotky "plankistů" momentálně plní internet a informace o prvních obětech zase noviny.

Foto: Facebook.com
Jak se můžeme na internetu dočíst, tato "zábava" není ničím novým. Údajně vznikla už před 14 lety, ale začalo se o ní prý více mluvit až v souvislosti se vznikem sociální sítě Facebook, kam "prknaři" své fotky umisťují a jsou za ně i hodnoceni.

Tato nebezpečná aktivita má už dokonce svou první oběť. Stal se jí mladý Australan, který se při "prknaření" zřítil ze sedmého patra z balkónu. Pokládal se na jeho zábradlí, neudržel se, zřítil se a zemřel.
Foto: Facebook.com
Planking rozhodně nedoporučujeme zkoušet!
zdroje: www.lukasbenzl.czzpravy.idnes.czwww.reflex.cz