10. ledna 2011

Nabídka prezentace preventivního programu!

Preventivní program nabízíme základním školám, ale i různým menším organizacím, které by měli o jeho prezentaci zájem.

Komu je program určen?
Program je připraven pro žáky 4. - 9. třídy ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Je ale možné objednat si prezentaci i pro rodiče dětí ze základních škol, kterým je problém kyberšikany představen a jsou jim vysvětleny jednotlivé postupy, jak jej řešit. Není problém program prezentovat i pro školní družinu nebo jinou zájmovou skupinu.

Foto: Tereza Ondráčková a Monika Vlachová
Co je k prezentaci potřeba?
K prezentaci potřebujeme počítač, reproduktory a dataprojektor. Ve výjimečných případech si můžeme přivést toto vybavení i vlastní. Záleží na domluvě.

Jak dlouho jedna prezentace trvá?
Prezentace je připravena na jednu vyučovací hodinu, tedy 45 minut.

Jak prezentace probíhá?
Děti se seznamují s danou problematikou. Nejmenším dětem ještě vysvětlujeme, jak si správně chránit své osobní údaje, jak poznat SMS poslané z internetu, jaké by mělo být jejich heslo k účtům na síti atd. V průběhu programu jim pouštíme jednotlivá ilustrační videa, diskutujeme s nimi o jejich zkušenostech s využíváním informačních a komunikačních technologií. V závěru jim dáváme informační letáky a vyplňujeme různé dotazníky, které jsou různě zaměřené. Více si přečtěte v sekci Aktuality, kde jsou reportáže z jednotlivých škol.

Kde byl program prezentován?
V sekci Náš preventivní program je umístěn článek, který je neustále doplňován. Jsou zde uvedena místa, kde byl, je a bude program prezentován.

Kde si můžu přečíst nějaké hodnocení programu?
V sekci Reference postupně doplňujeme hodnocení, které nám poskytly jednotlivé školy a další zařízení.


Kde si prezentaci objednat?
Můžete se nám ozvat na naši e-mailovou adresu prevencekybersikany@gmail.com. Po individuální domluvě ji lze objednat na kdykoliv - dopolední i odpolední časy. Lednové, únorové a březnové termíny jsou prozatím volné.


Foto: Tereza Ondráčková a Monika Vlachová

Pokud Vás tyto informace zaujaly, ozvěte se nám!