30. listopadu 2010

Projekt Minimalizace šikany


Další z užitečných stránek, které bychom vám rády představily, je informační portál jménem Minimalizace šikany, který najdete na adrese http://www.minimalizacesikany.cz/.

Co se týká jeho historie, byl založen roku 2008 Nadací O2. Jak je patrné již z názvu, specializuje se především na problematiku šikany všeobecně, ale se zvyšujícím se výskytem kyberšikany v posledním roce na stránkách nedávno přibyly i materiály týkající se právě kyberšikany - můžete zde najít ke stažení letáky jak pro rodiče, tak pro děti. Ty jsou součástí kampaně nazvané Školní rok bez kyberšikany, která si klade za úkol pomocí 1,5 milionu letáků (750 000 letáků pro děti, 750 000 letáků pro rodiče + 4 500 plakátů pro školní sborovny) rozšiřovaných po celé republice zvýšit povědomí o šikaně využívající komunikačních technologií.

     O kampani slovy Ivany Šatrové, ředitelky Nadace O2:„Kyberšikana se s rozvojem informačních technologií může stát velkým problémem, tím spíše, že se děti pohybují ve virtuálním světě až příliš bezstarostně a řada dospělých jim nedokáže říct, jak se před riziky, které zde existují, chránit. Výzkum o kyberšikaně na českých školách, který jsme zveřejnili v únoru tohoto roku ukázal, jak málo děti o kyberšikaně vědí a jak málo informací jim přináší škola. Chtěli jsme tento stav změnit a právě to byl důvod této rozsáhlé kampaně.“


 Letáky ke stažení ze stránek projektu:

     Stránky také poskytují pomoc s problémy, stačí napsat svůj dotaz do poradny. Obsahují i mnoho dalších zajímavých informací, různá videa a nabízejí semináře. Orientace je snadná - informace jsou rozděleny do pěti hlavních a přehledných kategorií.

5 hlavních položek menu

Zdroj informací v článku: http://www.minimalizacesikany.cz